fbpx
13.6 C
Бэлць
luni, aprilie 29, 2024

/FOTO/ Au atins noi culmi. Sportivii din Bălți au luat zece medalii la Campionatul European de Sambo

Sportivii din Republica Moldova s-au ales cu zece medalii la Campionatul European de Sambo din Novi – Sad, Serbia ediția 2022. Lotul național de sambo a luat o medalie de aur, 3 de argint și 6 medalii de bronz, după rezultatele primei zile campionat.

Sportivii conduși de Iulii Peaticovschii, președintele Federației de Sambo din Moldova s-au clasat pe locul II și III la juniori, în 16 categorii de greutate.

Medalia de aur a fost luată de Serghei Neciporuc care s-a clasat pe locul I la categoria 88kg.